Żywa lekcja przyrody, spotkanie z wężami

15 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się tak zwana żywa lekcja przyrody, w ramach której spotkaliśmy się z Panem Dawidem i jego podopiecznymi – wężami. Zwierzęta zagościły w naszej szkole dzieci uprzejmości Kajetana, który wspólnie z rodziną wylicytował voucher na takie zajęcia podczas WOŚP. W trakcie pokazu wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o zwyczajach i budowie węży. Ponadto każdy mógł dotknąć zwierzęcia i przekonać się, że jego skóra jest delikatna i sucha. Teraz już wiemy jak zachować się, gdy spotkamy zdenerwowanego lub wystraszonego gada. Dowiedzieliśmy się, który wąż jest największy i najmniejszy, gdzie mieszkają, czym się żywią, czy widzą, słyszą, mają węch, czy możemy je usłyszeć i czy wąż „zrzuca skórę”.

Ewa Łepek, Renata Szefler