Z wizytą w Warszawie.

6 maja uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych pojechali na wycieczkę do stolicy. Oto krótka relacja z wyjazdu.

Podróż zaczęła się o świcie, a po pięciu godzinach znaleźliśmy się na Starym Mieście, gdzie czekali na nas przewodnicy.

 

Najpierw zwiedziliśmy siedzibę naszych władców – Zamek Królewski. Przewodnicy opowiedzieli nam historię zamku – jego powstanie oraz losy odbudowy po II wojnie światowej.

Później przespacerowaliśmy się po Starówce: podziwialiśmy pięknie odbudowane kamienice, Bazylikę Archikatedralną, zatrzymaliśmy się przed pomnikiem Małego Powstańca.

W czasie przejazdu autokarem po centrum Warszawy mogliśmy obejrzeć wiele ważnych dla naszego kraju instytucji, m.in.: Pałac Prezydencki, siedzibę Rady Ministrów, Sejm, Uniwersytet Warszawski.

Kolejnym punktem programu była wizyta w ogrodach Łazienek Królewskich. Przechadzając się parkowymi alejkami podziwialiśmy piękną roślinność. Spotkaliśmy również mieszkańców parku: wiewiórki oraz pawie. Przysiedliśmy na chwilę w Amfiteatrze oraz przeszliśmy przed pałac Na Wyspie.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Tutaj mogliśmy poeksperymentować w różnych dziedzinach nauki, a w Teatrze Robotycznym obejrzeliśmy adaptację baśni H.Ch. Andersena „Ojciec wie najlepiej”.

Po południu zwiedziliśmy ogrody na dachach Centrum Naukowego oraz Biblioteki Uniwersyteckiej, skąd mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy.

I wreszcie chyba najważniejszy punkt wycieczki: wizyta na Stadionie Narodowym. Ogromna budowla zrobiła na nas wielkie wrażenie: trybuny, szatnie zawodników, punkt widokowy – wszystko było naj, a ochom i achom nie było końca.

Wieczorem, na zakończenie wizyty w stolicy, mieliśmy okazję obejrzeć multimedialny pokaz w Parku Fontann – przy dźwiękach muzyki fontanny „tańczyły” i mieniły się wszystkimi kolorami tęczy. To było naprawdę coś pięknego.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu, a potwierdzeniem słów niech będą poniższe zdjęcia.

 

Post Author: admin