Z wizytą u pani wójt…

W czwartek 11 maja uczniowie klas ósmych, w ramach wiedzy o społeczeństwie, mieli okazję uczestniczyć w lekcji samorządności w Urzędzie Gminy Lubiewo. W sali sesyjnej uczniów przyjęły wójt gminy pani Joanna Jastak oraz kierownik referatu oświaty i pomocy społecznej pani Wioletta Szymczak.

Na spotkaniu pani wójt poruszyła mnóstwo interesujących tematów m.in.:  zapoznała uczniów z historią gminy Lubiewo, która w tym roku obchodzi 50. rocznicę jej powstania oraz jej strukturą, opowiedziała jakie są kompetencję wójta i rady gminy, czym zajmują się sołtysi, jak tworzony  jest budżet gminy oraz na co gmina przeznacza posiadane środki. Podała przykłady ostatnio zrealizowanych, najbliższych i najdroższych gminnych inwestycji.

Uczniowie mieli także możliwość zadawania pytań. Pytania były różne. Zapytano panią wójt m.in. o to, jaka była najtrudniejsza decyzja, którą musiała podjąć w czasie swojej kadencji, czy zdarzały się próby przekupstwa oraz ile zarabia wójt.

Na zakończenie pani wójt zachęciła uczniów, aby wykazali się aktywnością i zaangażowaniem w lokalne działania na rzecz gminy.

Pamiątką po spotkaniu były drobne upominki, które otrzymali uczniowie.

Bardzo dziękujemy pani wójt oraz pani kierownik za merytoryczne i ciekawe spotkanie.

Ósmoklasiści z nauczycielem WOS panem Piotrem Kapką

Post Author: admin