Z dziećmi o prawach dziecka

Nasza szkoła przyłącza się do corocznej kampanii na rzecz świadomości praw dziecka.   Kampania ta, wspierana m.in. przez UNICEF oraz Rzecznika Praw Dziecka, odbywa się corocznie w listopadzie i jest upamiętnieniem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, które miało miejsce 20 listopada 1989 roku.

Co więcej, 20 listopada, już po raz czwarty w tym roku, był obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

Z tej okazji, oprócz zajęć z wychowawcą, zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie o prawach dziecka “Znamy swoje prawa”, który odbędzie się w ostatnim tygodniu listopada – 27 listopada, na 5 lekcji w sali multimedialnej.

Uczniowie rozwiązywać będą indywidualnie test w dwóch kategoriach wiekowych i tematycznych:

kategoria I – klasy 4-5 – zagadnienia: prawa dziecka, UNICEF

kategoria II – klasy 6-7 – prawa dziecka, UNICEF, Rzecznik Praw Dziecka, Janusz Korczak

Wszystkich informacji nt konkursu udziela p. Monika Bień-Skorupska oraz wychowawcy klas.