+48 512864161
sekretariat@spbyslaw.edu.pl

WOREK MODLITWY

Kategoria: 
Data: 
17 października 2022

      Lekcje religii w klasach 1–3 szkoły podstawowej bardzo często są dla katechety niemałym wyzwaniem, ponieważ przygotowując je, niejednokrotnie musi wykazać się kreatywnością. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, ponieważ dzieci w wieku wczesnoszkolnym bardzo łatwo się dekoncentrują, więc zainteresowanie ich określonym tematem i utrzymanie uwagi bywa czasami trudne. Warto więc szukać inspiracji i niecodziennych pomysłów, które urozmaicą zajęcia z najmłodszymi uczniami.

      Dzieci czekają na każdą katechezę z utęsknieniem i ciekawością: co pani dziś dla nas przygotowała?  Dlatego zakupiłam Biblię dla dzieci, kilka religijnych książeczek stosownych do wieku, figurkę, obrazek z Matką Bożą, różańce przywiezione z miejsc dla mnie bardzo ważnych: objawień Matki Bożej, Ziemi Świętej… i przekazałam im na tydzień do domu w Worku modlitwy.

       Ponieważ mam dwie  klasy komunijne, pomyślałam, aby puścić w obieg dwa worki z różną zawartością. I tak zrobiłam. Klasy po każdym etapie będą się workami wymieniać.

    Celem akcji jest oczywiście ewangelizacja: poznawanie przez dziecko historii biblijnych i opowieści o świętych, wpajanie potrzeby systematycznej modlitwy, wspólne spędzanie czasu rodzica z dzieckiem na poznawaniu prawd wiary i najważniejsze – modlitwa w rodzinie.

     Worki Modlitwy cieszą się niesamowitym powodzeniem. Uczniowie czekają z utęsknieniem na losowanie, które wzbudza wiele emocji. Dzieci modlą się, aby ten worek wylosować...

       Dziękuję Księdzu Proboszczowi Michałowi Glazie, Pani  Katarzynie  Mrozik za pomoc w skompletowaniu zawartości worków.

Renata Szefler
katechetka

 

 

GODZINY SZKOLNE

Poniedziałek:
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

KONTAKT

ul. Kwiatowa 9
89-510 BYSŁAW
tel/fax 052-3349909 / kom. +48 512864161
sekretariat@spbyslaw.edu.pladres e-puap: /spbyslaw/SkrytkaESP
adres e-doreczenia: AE:PL-98144-42771-JCJAS-17
envelopephone-handsetchevron-downmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content