Warsztaty Filmowe w Toruniu “Sztuka Wyboru”

Nasza szkoła wzięła udział w warsztatach projektu “Sztuka Wyboru”, aby brać w nich udział to najpierw musieliśmy przejść przez etap eliminacji, w których zaprezentowaliśmy jeden z filmów wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

W samym centrum Torunia zostaliśmy zakwaterowaniu w hotelu “Kopernik”. Warsztaty trwały przez trzy dni (7-9.10.2011r.) , każdego dnia mieliśmy bogato rozrysowany plan zajęć . Pierwszego dnia po zakwaterowani w hotelu, mieliśmy okazję zobaczyć projekcję filmu pt. “Sala Samobójców”. Film ten według naszych odczuć był trafionym pomysłem, ponieważ to w jaki sposób film do nas trafiał, to też na pewno jest jednym ze współczesnych problemów naszego społeczeństwa (głównym celem warsztatów było przedstawienie zagrożeń współczesnego świata gdzie mamy łatwy dostęp do każdego rodzaju używek czy tez internetu). Następnego dnia zostaliśmy podzieleni na cztery bloki zajęć :

  • zajęcia z metodykiem CEN
  • zajęcia z profilaktykiem CEN
  • zajęcia z operatorem filmowym
  • zajęcia z reżyserem i scenarzystą filmowym
Zajęcia te były w ciekawie przedstawiane co na uczestnikach warsztatów zrobiło ogromne wrażenie.  W niedzielę ostatniego dnia warsztatów organizatorzy mieli zaplanowane dla nas zajęcia praktyczne w plenerze. Wraz z ze znanymi postaciami polskiego filmu mieliśmy okazję zobaczyć jak poprawnie kręcić filmy i zbudować za pomocą kamery ciekawą kompozycje filmu.  Wraz z uczestnikami  zabraliśmy ze sobą pełen bagaż wiedzy dotyczącej sztuki kręcenia filmu, teraz czeka nas najtrudniejsze zadanie, stworzenie własnego dzieła które będzie reprezentowało naszą szkołę w konkursie Wojewódzkim “Kręce Filmy a nie Jointy”.
Opiekun : Damian Ortmann

Post Author: admin