W przyjaźni siła

W naszej szkole dużo się dzieje, uroczystości okolicznościowe, wycieczki, spektakle, akcje charytatywne. Możemy się o tym przekonać, śledząc wpisy na stronie placówki. Inicjatorami zdarzeń są z reguły nauczyciele i inni pracownicy szkoły, jednak wiele z tych działań nie miałoby miejsca, gdyby nie pomoc przyjaciół, “przyjaciół szkoły”… , za co pragniemy im serdecznie podziękować.

Tradycją szkoły jest organizowane corocznie “Spotkanie Przyjaciół Szkoły”, na którym spotykamy się z osobami, które wspierają nasze działania na różnych płaszczyznach. Spotkaliśmy i w tym roku, 1 lutego dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej, by razem spędzić popołudnie. Wspólnie  obejrzeliśmy spektakl o tematyce bożonarodzeniowej pt. “Jasełka na strychu”, przygotowany przez grupę teatralną pod kierownictwem pani Izabeli Hoppe. Oprawę muzyczną przedstawienia zapewnił pan Jacek Janiak.

Po obejrzeniu spektaklu nastąpiło podsumowanie konkursu ogłoszonego w związku z 50. rocznicą powstania Gminy Lubiewo. Konkurs nosił nazwę “Gmina Lubiewo dawniej i dzisiaj”, wyróżniono dwie uczennice z naszej szkoły – Józefinę Gwizdałę i Michalinę Lubańską. Nagrody wręczyła Wójt Gminy Lubiewo – pani Joanna Jastak.

Popołudnie z “przyjaciółmi szkoły” to nie tylko strawa dla ducha, o doznania smakowe zadbała, jak zawsze, niezastąpiona pani Katarzyna Mrozik, z jej pomocą uczniowie klas siódmych przygotowali pyszne pączki i zapiekane jabłka, których można było skosztować podczas spotkania.

Oczywiście nie zabrakło podziękowań dla naszych “przyjaciół”, co uczynił w imieniu nas wszystkich dyrektor szkoły – pan Roman Chmara, tradycyjnie wręczono również gościom drobne upominki – w tym roku kubki z logo szkoły. Panowała miła, rodzinna atmosfera.

Do zobaczenia za rok!

FOTORELACJA >>>>  http://tokis.pl/2024/02/02/spotkanie-przyjaciol-szkoly-w-byslawiu/

 

Monika Gracz

 

Post Author: admin