W imieniu dzieci z Syrii, dziękujemy Ci za Twoją pomoc!

W zbiórce pieniężnej wspierającej działalność UNICEF ( w dniach 1-22 grudnia ) uczniowie – wolontariusze z naszej szkoły, zebrali 372 zł. Zebrane fundusze zasilą konto UNICEF w ramach akcji Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę. Więcej informacji na stronie: https://www.unicef.pl/nmaction/akcja/syria/6

 

Wsparcie UNICEF jest częścią szkolnej kampanii rozwijającej świadomość i znajomość praw dziecka.

Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę

Dzieci w Syrii potrzebują Ciebie, aby przetrwać zimę

Dla większości dzieci w Polsce pierwsze dni zimy oznaczają zabawę w śniegu, lepienie bałwana i zapach gorącej czekolady lub kakao.

Niestety, rzeczywistość jest inna dla najmłodszych z Syrii. W kraju ogarniętym wojną oraz w krajach ościennych, takich jak Liban, Jordania, czy Irak zima jest szczególnie trudnym czasem w roku. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne dzieci walczą o każdy dzień. Zimą grozi im śmierć.

Chłopiec, którego widzisz na zdjęciu, mieszka w regionie Ghuta, w Syrii. Ciężko pracuje, aby pomóc swojej rodzinie przetrwać zimę. Jego tata zmarł, kiedy chłopiec miał zaledwie 3 lata. Takich dzieci jest o wiele więcej…

UNICEF jest na miejscu i jako jedna z nielicznych organizacji niesie pomoc na terenie niemal całego kraju. Pomagamy zapewniając dzieciom ciepłe kurtki, buty, odzież i koce. UNICEF wspiera finansowo rodziny, zapewnia najmłodszym dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej oraz ogrzewa szkolne klasy, w których dzieci mogą schronić się przed mrozem i czuć się bezpiecznie. Niestety, potrzeby są ogromne, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia!

Przekazując darowiznę, podarujesz najmłodszym ciepło, którego bardzo potrzebują. Jeden koc może uratować życie dziecka.

Post Author: admin