VII TURNIEJ SZACHOWY”POLUBIĆ SZACHY – ZOSTAŃ MISTRZEM” W BYSŁAWIU

25 listopada 2023r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bysławiu odbył się kolejny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży pod hasłem” Polubić szachy – zostań Mistrzem, którego organizatorem była Fundacja” Zagrajmy razem”. W zawodach wzięło udział 96 zawodników  z 16 szkół  z terenu województwa kujawsko – pomorskiego i pomorskiego.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół: SP Bysław, SP Lubiewo, SP Sierosław, SP nr 8 Świecie, SP nr 1 Świecie, SP Laskowice,  Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu, ZSL i T Tuchola , I LO Świecie, SP 7 Grudziądz, SP Śliwice, ZS Nowe, SP Lniano, II LO Grudziądz, LO Czersk, ZSM Świecie. Zawody rozgrywano na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Wszyscy uczestnicy stosowali się do zasad „królewskiej gry” i grali fair play.

Uczeń naszej szkoły Hubert Augustyński  zajął I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH:

D – 8

I miejsce Maria Mrozik – SP Bysław

III miejsce  Helena Mroczek – SP Bysław

C- 8

I miejsce  Ksawery Sobiechowski – SP Bysław

II miejsce Antoni Glazik – SP Bysław

D – 11

I miejsce  Olimpia Okonek – SP Bysław

II miejsce Józefina Gwizdała – SP Bysław

C -11

I miejsce  Mateusz Cherek – SP Bysław

D -14

I miejsce  Malwina Szymańska – SP Bysław

D -14

I miejsce  Hubert Augustyński – SP Bysław

Najlepsi zawodnicy za miejsca I – III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary( statuetki) i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Lubiewo oraz Bank Spółdzielczy w Koronowie. Statuetki i medale wręczali: Joanna Jastak – Wójt Gminy Lubiewo, Dyrektor SP w Bysławiu – Roman Chmara. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale,  nagrody rzeczowe, upominki związane z projektem i dyplomy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz nieustannego rozwijania pasji gry w szachy!

Marzena Kosek

Post Author: biblioteka