UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

Dnia 28 października 2019 r. uczniowie klasy V a wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Mrozik oraz p. Hanną Pilarską wybrali się na cmentarz parafialny w Bysławiu, by uporządkować bezimienne i opuszczone groby. Okazało się, że pracy było sporo, ale dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej grupy po 3 godzinach pielenia i zagrabiania cieszyliśmy się widocznymi efektami. Wspólnie ustaliliśmy, że za rok chętnie powtórzymy tę akcję.

Inne działania w ramach akcji „Szkoła pamięta”:

– W tygodniu poprzedzającym Uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami odwiedzali grób Sługi Bożego ks. Piotra Sosnowskiego, który był proboszczem naszej parafii przed wybuchem  II wojny światowej.  W dniu 26 października 1939 r. został aresztowany, a następnego dnia rozstrzelany przez Niemców podczas jednej z egekucji w Rudzkim Moście.

W latach 2006 – 2019 był on patronem naszego gimnazjum.

– Dnia 26 października 2019 r. podczas XXIII Dni Społecznych Akcji Katolickiej uczniowie wraz z nauczycielami – p. Izabelą Hoppe, Hanną Pilarską oraz p. Jackiem Janiakiem przygotowali program słowno-muzyczny poświęcony 80. rocznicy męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Piotra Sosnowskiego.

Post Author: admin