Uczniowie klas szóstych z wizytą w bibliotece

W ramach lekcji języka polskiego, uczniowie klas szóstych pod opieką Pani Jolanty Mówińskiej, odwiedzili szkolną bibliotekę.

Podczas wizyty młodzież została zapoznana z historią biblioteki oraz z tym, jakie zasoby są w niej dostępne. Uczniowie mieli również okazję poznać nowości wydawnicze i wybrać książki, które wypożyczyli.

W trakcie wizyty w bibliotece Pani Jolanta zachęcała swoich uczniów do czytania i rozwijania umiejętności językowych poprzez kontakt z literaturą.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek w postaci zakładki do książki, na której wymienione są zalety czytania.

A pamiętajmy, że:

• Czytanie pozwala poszerzyć słownictwo i poprawić umiejętności językowe w sposób naturalny i przyjemny.
  • Książki pozwalają nam poznać nowe kultury, historie i światopoglądy, co może pomóc nam zrozumieć lepiej samych siebie i innych ludzi.

Odwiedziny w bibliotece okazały się świetnym sposobem na to, aby zachęcić uczniów do korzystania z jej zasobów oraz zwiększyć ich zainteresowanie czytaniem.

Katarzyna Mrozik

Post Author: biblioteka