Takie talenty koniecznie trzeba szlifować i rozwijać … – Kościerzyna

31 marca 2022 roku w naszej szkole po przerwie spowodowanej pandemią odbyły się Szkolne Eliminacje Konkursu Poezji Maryjnej.

Najlepszymi recytatorami okazali się:
W kategorii klas I-III
1 miejsce: Rozalia Augustyńska – kl. Ic
2 miejsce: Blanka Poświata: – IIa
3 miejsce: Maksymilian Jendryczka kl. IIa
wyróżnienie: Maja Łepek – kl. IIa

W kategorii klas IV-VIII
1 miejsce: Natalia Cherek- kl. VIIb
2 miejsce: Igor Wilkowski – kl. VIIb
3 miejsce: Julia Jankowska – kl. VIIa
wyróżnienie: Tomasz Wieczorek – kl. IVb

7 maja 2022 roku w  Kościerzynie odbył się XXI Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej organizowany przez Parafię Świętej Trójcy oraz kościerski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął ksiądz biskup Ryszard Kasyna. Naszą szkołę  reprezentowała Rozalia Augustyńska i Natalia Cherek.

W Kościerzynie biorą udział recytatorzy z całej diecezji. Występ to dla nich wielki stres, w końcu każdy chce zaprezentować się najlepiej, jak potrafi. Niektórzy recytatorzy sięgnęli po utwory w języku kaszubskim. Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.
Bardzo gratulujemy Natalii, która zajęła III miejsce. Życzymy Wam dalszych sukcesów i  rozwijania swoich talentów. Dziękujemy za artystyczne doznania, wiele emocji i wzruszeń…
Dziękujemy p. Mówińskiej, p. Lilii Walczak  za udzieloną nam pomoc oraz  wsparcie.
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Romanowi  Chmarze oraz Akcji Katolickiej dzięki, którym nasi uczniowie  mogli reprezentować szkołę i parafię w Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej w Kościerzynie.

Katechetki