Szlachetna paczka

W tym roku w naszej szkole odbyło się mnóstwo zbiórek dla potrzebujących. Jedną z nich była dobrze wszystkim znana SZLACHETNA PACZKA.

Nasi uczniowie, ich rodzice, pracownicy szkoły oraz sympatycy stanęli na wysokości zadania. Udało się uzbierać wszystkie potrzebne rzeczy dla dwóch rodzin.

Naszym wolontariuszem i koordynatorem akcji była Pani Marta Górnowicz – mama Mikołaja z 2 klasy, która od wielu lat wspiera działania “paczki”.

Po rozmowach i weryfikacji wybraliśmy dwie rodziny, którym pomogliśmy.

1. Rodzina Pani Ani

Pani Anna mieszka wraz ze swoim z synem Erykiem. Mama samotnie wychowuje syna, ponieważ mąż zmarł na tętniaka mózgu o którym nie wiedzieli, aż do dnia jego pęknięcia. Eryk uczęszcza do szkoły specjalnej.

2. Rodzeństwo Anna i Marek

Pani Anna i pan Marek są rodzeństwem. Całkiem nieźle prowadzili rodzinne gospodarstwo, lecz nawałnica, a następnie choroba pana Marka zakłóciła ich spokój.

Do najważniejszych rzeczy potrzebnych rodzinom należały:

  • żywność trwała,
  • opatrunki,
  • odzież (opis rozmiarów w linku)
  • środki czystości
  • kuchenka
15 grudnia uczniowie naszej szkoły, Pani Kasia oraz Pani Ola spotkały się z Panią Martą oraz jej rodziną. Pakowaliśmy wszystkie dary dla rodzin. Następnie zawieźliśmy je do głównego magazynu “paczki” w Tucholi. Ilość darów w magazynie świadczyła tylko o tym, że są ludzie, którzy wiele potrzebują, ale są też ludzie, którzy bardzo chcą pomagać.
Z CAŁEGO serca w imieniu rodzin DZIĘKUJEMY!!!

Aleksandra Pik i Marta Górnowicz – koordynator “Szlachetnej Paczki”

Post Author: admin