,,Szkolny Dzień dla Klimatu w Mojej Gminie Lubiewo”

Dnia 28 listopada 2012 w Gimnazjum im. Ks .Piotra Sosnowskiego w Bysławiu, odbył się Gminny Konkurs ,,Szkolny Dzień dla Klimatu w Mojej Gminie Lubiewo” .Uczestniczyły w nim dwie szkoły gimnazjalne. Konkurs był podzielony na cztery etapy. Pierwszy etap to rozwiązanie testu o tematyce ekologicznej. Następnie należało wykonać  plakat o skutkach ocieplenia klimatu.

 

Trzeci etap to prezentacja ukazująca piękno przyrody najbliższej okolicy, stopień ochrony środowiska w Gminie Lubiewo. Ostatnie zadanie to wykonanie utworu muzycznego o tematyce przyrodniczej. I miejsce zdobyły klasy III z Bysławia, II miejsce klasy I z Lubiewa, III miejsce klasy II z Lubiewa.

Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów : wójta Gminy Lubiewo P. Michała Skałeckiego, Radę Gminy Lubiewo, Nadleśnictwo Tuchola, Tucholski Park Krajobrazowy. Zabawa była udana i cel osiągnięty. Świadomość o potrzebie ochrony środowiska powinna być przekazywana z pokolenia na pokolenie.  Zaangażowanie uczniów było ogromne co sprawiło radość  opiekunom i organizatorom konkursu.  Impreza została zorganizowana przez nauczycieli : Panią Katarzynę Mrozik, Jolantę Deja i Iwonę Skorupę.

 

 

Post Author: admin