Szkolne obchody Dnia Kobiet

Święto wszystkich Pań obchodzimy w Polsce i wielu krajach na świecie w dniu 8 marca. Od 1978 roku 8 marca jest także “Dniem Praw Kobiet i Pokoju na Świecie”.

Do niedawna było to święto państwowe, hucznie obchodzone w całym kraju.
Zwyczajem w tym dniu Panowie wręczają Paniom kwiaty i podarunki oraz składają im życzenia. W minionym już okresie najpopularniejszymi prezentami na Dzień Kobiet były, niemalże przysłowiowe, “goździki i pończochy”. Obecnie wspomniane podarunki zostały zastąpione bardziej wyszukanymi prezentami, choć oczywiście panowie nie powinni w tym dniu zapomnieć o bukiecie kwiatów.

W dniu 07.03.2022r. przeprowadziliśmy wybory na Najsympatyczniejszą Dziewczynę z każdej klasy!

O to wyniki:

Z klasy IV a – Alicja Czaplicka

Z klasy IV b –  Magdalena Hoppe

Z klasy V a – Hanna Muntowska

Z klasy V b – Lena Jankowska

Z klasy  VI – Wiktoria Szymańska

Z klasy VII a – Sofia Yatsyshyn

Z klasy VII b – Natalia Cherek

Z klasy VIII a – Wiktoria Okonek

Z klasy VIII b – Martyna Krajna

Serdecznie gratulujemy!

Każda z dziewczyn otrzymała drobny upominek.

Wszystkim Paniom w dniu ich święta życzymy wszystkiego dobrego, mniej zmartwień i więcej słońca na co dzień.

Post Author: biblioteka