Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece została przygotowana wystawa książek o misiach. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole lub się za niego przebrać.

W ramach obchodów tego miłego święta nauczyciele czytali dzieciom “pluszowe” opowieści. Uczniowie wykonywali misie z różnorodnych materiałów.

W świetlicy uczniowie wykonywali “plastelinowe” misie. Prace wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez szkolną bibliotekę. Podsumowanie konkursu nastąpiło 30 listopada 2022r.

Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek zawierające informacje dot. zalet czytania. Nagrody zostały zakupione ze środków otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet nr 3, Kierunek Interwencji 3.2.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Nauczyciele klas 1-3

 

Biblioteka szkolna

Katarzyna Mrozik

 

Post Author: biblioteka