Światowy Dzień Pluszowego Misia – wystawa w bibliotece

Dnia 24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tygodniu poprzedzającym święto uczniowie naszej szkoły przynosili do biblioteki szklonej pluszowe misie. Maskotki zgromadzono  w  czytelni. Można było podziwiać ich wielkość,

kolorystykę, rodzaj futra i wiek.  Wśród misiaków znalazły się inne pluszaki – przytulanki dzieci. Spośród wszystkich maskotek jury wybrało te, które najbardziej przypominają misia, najmniejszego miśka oraz najdziwniejszego pluszowego stwora:

I miejsce dla misia Alicji Kamińskiej kl I b,

II miejsce dla misia Leny Jankowskiej kl.I b,

III miejsce  dla pluszaka Jagody Pacek kl.VII b.

GRATULUJEMY!

Wyróżniłyśmy uczennice kl.IV a Wiktorię Okonek, która przyniosła najwięcej pluszowych zabawek,

Zuzannę Puczyńska za największego miśka

i Wiktorię Glama maskotka – poduszka –  Jeż.

Uczniowie brali udział w konkursie podczas, którego należało napisać bajkę, opowiadanie lub wiersz o bohaterze dzisiejszego święta i narysować ilustracje do tekstu. Wpłynęło 8 prac. Bardzo dziękujemy autorom za pomysłowość. Nagrodzone prace należą do :

I miejsce Marciniak Amalia kl.IIIa

II miejsce Klaudia Mięsikowska KL.Ib

III miejsce  Wiktoria Szwaracka kl.IIIa

Wyróżnienia otrzymali:

Szymon Majer kl.VII B

Marta Rydzkowska kl.I b

Alicja Kaminska kI I b.

Tego dnia w każdej klasie uczniowie klas VII odczytali fragmenty książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”, do którego  to uczniowie wykonali ilustracje.

I miejsce Marciniak Amalia kl.IIIa

II miejsce Niclo Czarnowska kl.III a