ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ORAZ 90-TE URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Dnia 25 listopada 2016r. w naszej bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz 90-te urodziny Kubusia Puchatka. Uczniowie klas I – III SP przyszli ze swoimi pluszowymi misiami. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej prowadząca p. Lilla Walczak

zadawała pytania na temat historii powstania pluszowego misia. Hasło przewodnie brzmiało: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”. Dzieci zaprosiły Kubusia Puchatka i złożyły mu wspólnie życzenia. Kubuś Puchatek poczęstował wszystkich cukierkami.

Następnie został rozstrzygnięty konkurs na kartkę z życzeniami dla Kubusia Puchatka:

I miejsce – Kacper Dorsz

II miejsce – Igor Wilkowski

III miejsce – Przemysław Juraszewski

Wyróżnienia: Szymon Poraziński, Maria Gniot i Ola Boniek.

Kubuś Puchatek zaprosił na swoje urodziny przyjaciół: Prosiaczka i Tygryska oraz postacie z innych bajek: Smerfetkę, Czerwonego Kapturka, Pipi, Myszkę Miki, Króla Maciusia I, Pyzę, Batmana oraz Królewnę Śnieżkę (przebrali się uczniowie z kl. IV b). Uczestnicy urodzinowej uroczystości rozpoznawali postacie bajkowych bohaterów.

Każda klasa została zaproszona do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymała karty pracy do happeningu plastycznego. Ich zadaniem było namalowanie wybranych bohaterów z bajki pt.: „Kubuś Puchatek” A. A. Milne i wykonanie ilustracji Efekty pracy zostały umieszczone na korytarzu szkolnym.

Wyniki:

Wyróżnienie –  klasa III a – Postać z bajki

Klasa III b – Ilustracja do bajki

Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za udział. Wszystkim towarzyszył uśmiech i radość …