Sprzątanie Świata w klasach 1-3 pod hasłem „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!”

Każdy posprząta kawałek, RAZEM posprzątamy całą Polskę.

W roku szkolnym 2022/2023 przystąpiliśmy do 29. Akcji Sprzątanie Świata – Polska. W piątek 16 września  uczniowie SP w Bysławiu, wyposażeni w rękawiczki i worki  ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Wspólnie z wychowawczyniami posprzątali wyznaczone rejony. W ten sposób dzieci chciały zachęcić innych do utrzymywania porządku wokół najbliższego otoczenia. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas 1-3 nazbieraliśmy kilkanaście worków odpadów. Poza tym korzystając z materiałów nadesłanych przez fundację Nasza Ziemia, uczniowie wykonali szereg zadań, które zwracały uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska różnego rodzaju odpadami. Tegoroczne działania uświadomiły pierwszoklasistom i przypomniały starszym uczniom, że wyrzucone szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Dziękujemy uczniom i wychowawcom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję.

Wielkie zielone serce dla Was!

Koordynatorzy akcji: Agnieszka Kujawa, Ewa Łepek

Post Author: biblioteka