+48 512864161
sekretariat@spbyslaw.edu.pl

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem

14 grudnia 2022r. w sali multimedialnej odbyło się spotkanie online z panem Marcinem Koziołem - autorem książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie kl. 3 i 6. Nieszablonowy przebieg spotkania wywarł niesamowite wrażenie na uczestnikach. Był to jednocześnie pokaz multimedialny, show animacyjny i piorunujące (dosłownie) doświadczenie naukowe. To wszystko okraszone błyskotliwą narracją autora, który w oparciu o książkę z serii „Detektywi na kółkach. Skrzynia Władcy Piorunów” prowadził nas przez świat wynalazków Nikoli Tesli, szyfry, kody, detektywistyczne zagadki, przygody bohaterów książki - Toma, który posiada niezwykłą zdolność synestezji, Julki - czternastoletniej detektyw poruszającej się na wózku inwalidzkim i jej asystującego psa Spajka, zwanego również Biszkoptem.

Autor rozmawiał z uczestnikami również o swoich innych książkach - o Wombacie Maksymilianie, bohaterze serii książek podróżniczych (seria zdobyła w 2016 roku Nagrodę Magellana za najlepszą książkę podróżniczą dla dzieci). Postać wombata Maksymiliana, dla przyjaciół Maksa - przemierzyła Bhutan w towarzystwie muła Sangaja, aby odnaleźć Jego Wysokość Smoka.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że nasz gość swoją pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w wieku piętnastu lat. Jest absolwentem szkockiej szkoły średniej w Gordonstoun, a studia magisterskie ukończył na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagielońskim. Jest też stypendystą Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i British Science Association.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet nr 3, Kierunek Interwencji 3.2.

 

Dziękuję uczestnikom za aktywność, nauczycielom za współpracę! Do zobaczenia w bibliotece.

 

Katarzyna Mrozik

 

 

GODZINY SZKOLNE

Poniedziałek:
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

KONTAKT

ul. Kwiatowa 9
89-510 BYSŁAW
tel/fax 052-3349909 / kom. +48 512864161
sekretariat@spbyslaw.edu.pladres e-puap: /spbyslaw/SkrytkaESP
adres e-doreczenia: AE:PL-98144-42771-JCJAS-17
envelopephone-handsetchevron-downmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content