Spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem

14 grudnia 2022r. w sali multimedialnej odbyło się spotkanie online z panem Marcinem Koziołem – autorem książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie kl. 3 i 6. Nieszablonowy przebieg spotkania wywarł niesamowite wrażenie na uczestnikach. Był to jednocześnie pokaz multimedialny, show animacyjny i piorunujące (dosłownie) doświadczenie naukowe. To wszystko okraszone błyskotliwą narracją autora, który w oparciu o książkę z serii „Detektywi na kółkach. Skrzynia Władcy Piorunów” prowadził nas przez świat wynalazków Nikoli Tesli, szyfry, kody, detektywistyczne zagadki, przygody bohaterów książki – Toma, który posiada niezwykłą zdolność synestezji, Julki – czternastoletniej detektyw poruszającej się na wózku inwalidzkim i jej asystującego psa Spajka, zwanego również Biszkoptem.

Autor rozmawiał z uczestnikami również o swoich innych książkach – o Wombacie Maksymilianie, bohaterze serii książek podróżniczych (seria zdobyła w 2016 roku Nagrodę Magellana za najlepszą książkę podróżniczą dla dzieci). Postać wombata Maksymiliana, dla przyjaciół Maksa – przemierzyła Bhutan w towarzystwie muła Sangaja, aby odnaleźć Jego Wysokość Smoka.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że nasz gość swoją pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w wieku piętnastu lat. Jest absolwentem szkockiej szkoły średniej w Gordonstoun, a studia magisterskie ukończył na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagielońskim. Jest też stypendystą Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i British Science Association.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet nr 3, Kierunek Interwencji 3.2.

 

Dziękuję uczestnikom za aktywność, nauczycielom za współpracę! Do zobaczenia w bibliotece.

 

Katarzyna Mrozik

 

 

Post Author: biblioteka