ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W BYSŁAWIU.

Ślubowanie klas pierwszych to niezwykła uroczystość szkolna, na którą pierwszoklasiści oczekują z wielką niecierpliwością. Jest to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i nauczycieli.

16września 2021r. w Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.  Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, zebrali się wraz z rodzicami w specjalnie przygotowanej na tę okazję sali gimnastycznej. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali na Sztandar Szkoły być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania,  Pan Dyrektor Roman Chmara dokonał symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia/ uczennicę klasy 1.

Ceremonia ślubowania dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, a nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym pierwszoklasistom  wiele radosnych chwil.

Post Author: admin