Ślubowanie klas I w Szkole Podstawowej

29 października w czwartkowy ranek w Szkole Podstawowej w Bysławiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym składały je dwie klasy, kl. Ia i Ib pod opieką Hanny Urban i Ewy Łepek. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami.
Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły. Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem
i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach Pan Dyrektor Roman Chmara dokonał symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bysławiu.
Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz słodkich upominków. Po ceremonii pasowania głos zabrali zaproszeni goście , którzy  pogratulowali  pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli im sukcesów w nauce. Dzieci otrzymały od gości mnóstwo upominków. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły.

Hanna Urban i Ewa Łepek

 

Post Author: admin