Rowerowa sobota…

W sobotę 20 maja uczniowie klasy 6b już trzeci rok z rzędu wybrali się na wycieczkę rowerową. Trasa tegorocznej wyprawy: Bysław – Piła-Młyn – Świt – Tuchola – Bysław wyniosła około 30 km.

Pierwszy postój mieliśmy nad Brdą w Pile, gdzie poznaliśmy historię nieistniejącego już młyna oraz ciekawą i jednocześnie tragiczną legendę o młynarzu (zachęcam wszystkich do odwiedzenia Piły – to tylko 7 km od Bysławia – i poznania tej niezwykłej historii). Tam również mieliśmy okazję zobaczyć, jak niewielka rzeka Szumionka, która w naszej gminie przebiega m.in. przez Szumiącą, kaskadami wpływa do Brdy.

Następnie udaliśmy się do Świtu, gdzie zrobiliśmy sobie przerwę śniadaniową. Naładowawszy nasze akumulatory ruszyliśmy dalej do Tucholi. Po drodze nie obyło się bez awarii jednego roweru. Na szczęście rodzice stanęli na wysokości zadania i już po pół godzinie w komplecie mogliśmy jechać dalej.

Ostatni przystanek zrobiliśmy w restauracji McDonald’s. Stamtąd ścieżką rowerową wróciliśmy już prosto do Bysławia.

Tegoroczna wycieczka rowerowa oprócz walorów turystycznych miała jeszcze jeden cel. Uczestnicy zarejestrowali swoje kilometry w aplikacji Aktywne Miasta i dodali je do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”, do której przystąpiła również nasza gmina. Razem wykręciliśmy prawie 350 kilometrów. Brawo My…

Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki za wspaniały czas. Szczególne podziękowania kieruję do pani Hanny Urban i pani Justyny Glamy za pomoc i opiekę nad uczniami w czasie wycieczki.

Zachęcam wszystkich do turystyki rowerowej. U nas naprawdę jest mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia…

Piotr Kapka

Post Author: admin