Rowerowa gmina – rowerowa szkoła – rowerowe szaleństwo

Jazda rowerem to przyjemność, ale także dla niektórych sposób na życie. Przekonali się o tym mieszkańcy naszej gminy w czerwcu tego roku, gdy Gmina Lubiewo przystąpiła do V edycji Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja trwała cały miesiąc. W tym czasie pasjonaci dwóch kółek „kręcili kilometry” dla gminy w różnych kategoriach.

I opłaciło się. Gmina Lubiewo zajęła ostatecznie IV miejsce w kraju (na 90 gmin wiejskich, które przystąpiły do rywalizacji). A suma „wykręconych” kilometrów wyniosła 67 103,02, czyli wspólnie okrążyliśmy Ziemię 1,5 raza.

Uczniowie, rodzice oraz pracownicy i przyjaciele naszej szkoły również stanęli na wysokości zadania, gdyż z liczbą 14 823,77 przejechanych kilometrów Szkoła Podstawowa w Bysławiu zajęła II miejsce w kategorii placówek oświatowych. A Agnieszka Mrozik – uczennica naszej szkoły, która przejechała 562,56 km, zajęła I miejsce w kategorii szkoła podstawowa.

W tym miejscu chcielibyśmy wszystkim – uczniom, rodzicom, pracownikom i przyjaciołom szkoły – serdecznie podziękować za zaangażowanie i poświęcony czas. To dzięki Wam możemy cieszyć się z tego sukcesu.

I niech tegoroczne sukcesy – indywidualne i grupowe – będą motywacją do aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejmy nadzieję, że w przyszłorocznym wyzwaniu osiągniemy wyniki co najmniej tak dobre jak w tym roku.

Podsumowanie całej akcji miało miejsce 10 lipca w Domu Kultury w Lubiewie https://lubiewo.pl/67-10302km-iv-miejsce-w-polsce.

 

Piotr Kapka

Post Author: biblioteka