Rodzinna Gra Wiejska w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Dnia 28 maja 2016 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu  zorganizowana została Rodzinna Gra Wiejska ,,Ciekawostki o Bysławiu”. Organizatorkami były pani Katarzyna Mrozik i pani Iwona Skorupa.

Do udziału w zabawie zgłosiło się sześć rodzin liczących maksymalnie pięciu uczestników.  Zadaniem rodziny był przemarsz po Bysławiu według mapy oraz rozwiązanie zadań.  Uczestnicy dowiedzieli się m.in. przez ile lat żył i pracował w Bysławiu wybitny lekarz Zygmunt Pejas, na ilu metrach nad poziomem morza leży  Bysław,  w którym roku mieszkańcy Bysławia uczcili pamięć Polskich Zesłańców na Sybir czy jakim kolorem  na mapie zaznaczony jest szlak rowerowy ,,Szlak Trzech Wież nad Borami im. Włodka Dębickiego”?

Wszyscy  bawili się wyśmienicie.  Należy dodać, iż po powrocie z trasy uczestnicy zostali przeszkoleni w ramach pierwszej pomocy przez uczniów klasy ratowniczej : Martynę Słupińską i Szymona Słupińskiego.

Sponsorem nagród był Centrum Park Chojnice, który ufundował trzy jednorazowe rodzinne wejścia  do Parku Wodnego na nielimitowany czas oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Lubiewa.

Pierwsze miejsce zdobyły drużyny : ,,Prawdziwi Gracze” (rodzina Amelki Gracz),  ,,Seniorzy”     ( Asia Chabowska, Filip Ostrowicki, Tomek Łeppek, Adrian Derengowski , pan Piotr Kapka), ,,Szeflerak”i  ( rodzina Mateusza Szeflera).

Pozostałe rodziny : ,,Wspaniali” ( rodzina Oli Pieczka), ,,Dudk”i ( rodzina Femke Mazur), ,,Wesołki” ( rodzina Moniki Czerwińskiej)

Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie.