
Dnia 12 czerwca 2026r. uczniowie kl. VI – VIII uczestniczyli w wydarzeniu pt.: „Przystanek JP2”, które odbyło się w Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu. Jego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To był dzień pełen inspirujących spotkań, sportowych emocji i wartościowych rozmów o przyszłości w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Nasza młodzież miała okazję posłuchać wyjątkowych gości, np. ks. Tomasza Kozłowskiego (Q ksiądznarolkach), który opowiadał o wierze, wyzwaniach młodego pokolenia oraz o międzyludzkich relacjach. Robot Edward Warchocki opowiedział o papieskich kremówkach. Uczniowie wzięli udział w warsztatach naukowych i sportowych rywalizacjach. Wydarzenie to było świetną okazją do nawiązania nowych znajomości i poczucia wspólnoty z innymi.
Mamy nadzieję, ze spotkamy się za rok, zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.
Dziękujemy Dyrekcji szkoły, Paniom z sekretariatu oraz p. Izie za wsparcie i pomoc
katechetki
