Przedszkolaki w bibliotece

Stało  się  już  tradycją,  że  grupy  przedszkolne  Samorządowego  Przedszkola  „Borowiacka  Tęcza”  w  Bysławiu  odwiedzają  bibliotekę  szkolną  w  ramach  zajęć  propagujących  czytelnictwo  najmłodszych.

15  i  21  kwietnia  trzy  grupy  przedszkolne  wraz  ze  swoimi  nauczycielkami  odwiedziły  naszą  bibliotekę.  W  trakcie  wizyty  zapoznałam  dzieci  z  podstawami  funkcjonowania  biblioteki,  jej  zbiorami  oraz  zasadami  korzystania  z  wypożyczalni  i  czytelni.  Zwróciłam  szczególną  uwagę  na   zasady  postępowania  z  książkami  by  jak  najdłużej  służyły  szerokiemu  gronu czytelników.

Podczas  spotkania  dzieci  obejrzały  wyłożone  kolorowe  książeczki,  bohaterów   niektórych  z  nich  rozpoznały  bez  trudu,  pochwaliły  się  także  znajomością  treści  swoich  ulubionych  bajek