PROGRAM KOLONII W GMINIE WILKOWICE LIPIEC 2013 r.

W tym roku będziemy gościć w szkole w Bystrej.

 

DZIEŃ 1. (2 lipca – wtorek)

Przejazd na trasie Lubiewo – Bystra.

 

DZIEŃ 2. (3 lipca – środa)

Spacer po Bystrej celem poznania najbliższej okolicy. Przejazd autobusem miejskim do Bystrej Górnej, spacer lasem, wzdłuż rzeki Białki nad ujęcie wodociągu, następnie powrót doliną do wsi, ognisko na znanym już nam Biwaku, zejście do „Fałatówki” (w tym roku przypada 160 lat jego urodzin) powrót do szkoły.

 

 

DZIEŃ 3. (4 lipca – czwartek)

Wycieczka autokarem do Wieliczki i Krakowa. Zwiedzanie kopalni w Wieliczce, a następnie  zwiedzanie Krakowa (skarbiec, komnaty królewskie na Wawelu, smocza jama).

 

DZIEŃ 4. (5 lipca – piątek)

Wycieczka autokarem na Słowację. Wjazd do doliny Vratnej, spacer do symbolicznego cmentarza poświęconego tym, którzy zginęli w górach i wyjazd kolejką linową na Chleb i spacer grzbietem górskim w rejonie Krywania.

 

DZIEŃ 5. (6 lipca – sobota)

Autokarem w Pieniny. Zobaczymy stary drewniany kościółek w Dębnie Podhalańskim (lista UNESCO), sztuczne jezioro Czorsztyńskie na Dunajcu – spacer po tamie, a stamtąd widok na spiski zamek w Niedzicy i malownicze ruiny Czorsztyna na drugim brzegu. Potem spływ Dunajcem tratwami flisackimi do Szczawnicy (to najpiękniejszy przełom rzeczny w Polsce). Spacer po pięknie odnowionej Szczawnicy i powrót wieczorem do Bystrej.

 

DZIEŃ 6. (7 lipca – niedziela)

Dzień wypoczynkowy na miejscu. Do południa wyjście do kościoła w Bystrej. Po południu  zajęcia sportowo – rekreacyjne, spacer.

DZIEŃ 7. (8 lipca – poniedziałek)

Wycieczka autokarowa na wapienną Jurę Krakowsko – Częstochowską,  Szlakiem Orlich Gniazd, rejon środkowy od Rabsztyna przez Smoleń po Ogrodzieniec i przejście przez skałki Rzędkowickie pod górę Zborów (rezerwat geologiczny).

 

DZIEŃ 8. (9 lipca – wtorek)

Wycieczka autokarowa na Górny Śląsk szlakiem Zabytków Techniki. Wycieczka podziemna do zabytkowej kopalni rud cynkowo – ołowiowych i srebra oraz sztolni Czarnego Pstrąga                 w Tarnowskich Górach, następnie do kopalni węgla kamiennego Guido w Zabrzu. Na koniec dnia zajrzymy do centrum Katowic.

 

DZIEŃ 9. (10 lipca – środa)

Wycieczka górska piesza na pożegnanie. Autobusem MZK pod Dębowiec w Bielsku – Białej. Wyjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię i zejście przez Kołowrót i Kozią Górę do Bystrej, piechotą do samego budynku szkoły. Trasa łatwa, piękna widokowo ze wspaniałymi panoramami m.in. na Bielsko, po drodze dwa schroniska górskie.

 

DZIEŃ 10. 11 lipca (czwartek)

Powrót do domu.

 

Post Author: admin