Profilaktyczne powitanie wiosny

W tym roku wiosnę w Gimnazjum w Bysławiu powitaliśmy pod hasłem „Narkotyki, dopalacze – najlepsze wyjście – nie wchodzić”.

Klasy II zaczęły ten dzień od warsztatów profilaktycznych „No drugs” prowadzonych przez trenera z Ośrodka Profilaktyki Społecznej.

Potem cała młodzież gimnazjalna zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie w wesoły nastrój wprowadziły nas uczennice klasy VI szkoły podstawowej i II gimnazjum swoim pokazem tańca przygotowanym pod kierunkiem Pani Iwony Skorupa. Następnie każda klasa włożyła na głowy swych wychowawczyń przepięknie wykonane kapelusze. Tu najbardziej oryginalny był kapelusz klasy IIIb i IIa. Kolejny punkt zabawy, to konkurs wiedzy o uzależnieniu od alkoholu. Reprezentacje klas losowały pytanie i prezentowały wyrównany poziom udzielając trafnych odpowiedzi. W czasie trwania konkursu, uczniowie każdej z klas wyrażali też swoje emocje w formie plastycznej. Prace te ozdobiły nasz korytarz szkolny. Duże brawa należą się ich twórcom. Najwięcej emocji i dobrej zabawy zobaczyliśmy podczas wykonywania piosenek o treściach profilaktycznych do rytmów piosenek disco – polo. Bezkonkurencyjna była tu klasa IIIb – oryginalnością wykonania i treścią piosenki. Na koniec zostawiliśmy sobie konkurencje sportowe. Emocje sięgały zenitu. Najlepszy wynik uzyskała IIIa.

Dwie godziny lekcyjne minęły nam błyskawicznie. Wszyscy spisali się znakomicie, również jury w składzie: p. Piotr Kapka, p. Hanna Ostrowicka, p. Gabriela Gajewska, p. Lilla Walczak i p. Izabela Kotlęga.

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce – klasa IIIb (41 punktów)

II miejsce – klasa IIIa (38 punktów)

III miejsce – klasa IIb (34 punkty)

IV miejsce – klasa Ib (30 punktów)

V miejsce klasa Ia (28 punktów)

VI miejsce klasa IIa (25 punktów)

Opiekun SU,
realizator projektu