POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY „DZIEŃ DLA KLIMATU W NASZYM REGIONIE”

Zmiana klimatu to jedno z największych wyzwań ludzkości w nadchodzących latach. Rosnące temperatury, topniejące lodowce oraz coraz częstsze susze i powodzie świadczą o tym, że zmiana klimatu naprawdę następuje.

Od kilku lat uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Bysławiu angażują się w przeciwdziałanie zmianom klimatu. Organizują różne akcje, happeningi oraz konkursy. W tym roku postanowili, że będzie to konkurs o zasięgu powiatowym.

21.03.2014r. w Zespole Szkół w Bysławiu odbyła się I edycja powiatowego konkursu przyrodniczo-ekologicznego „Dzień dla klimatu w naszym regionie”.

Do konkursu przystąpiło pięć 3-osobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z naszego powiatu.

Uczniowie rozwiązywali przyrodniczo-ekologiczny test, wykonywali zadania praktyczne z mapą powiatu tucholskiego, projektowali logo konkursu oraz przedstawiali prezentację multimedialną na temat „Jak mieszkańcy mojej miejscowości dbają o klimat?”

Prace uczniów oceniało jury w składzie: pani  Dorota Borzyszkowska z Tucholskiego Parku Krajobrazowego, pani  Iwona Piesik z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, pan Robert Piosik z Nadleśnictwa Zamrzenica, pan Tomasz Bonk z Urzędu Gminy Lubiewo.

Klasyfikacja:
I miejsce: Monika Wolska, Dawid Sala, Mateusz Weltrowski z Gimnazjum nr 1 w Tucholi – opiekun: Wiesława Jabłońska

II miejsce: Anita Szwoch, Jakub Rewald, Szymon Gwizdała z Gimnazjum Powiatowego w Tucholi – opiekun: Lucyna Pawelska

III miejsce: Natalia Górska, Danuta Lewandowska, Dawid Drejarz z Gimnazjum im. ks. P. Sosnowskiego w Bysławiu – opiekun: Gabriela Gajewska

Wyróżnienie: Agnieszka Grzempa, Sandra Okonek, Wiktoria Niemczewska z Gimnazjum im. Wojska Polskiego w Lubiewie – opiekun: Małgorzata Porożyńska

Wyróżnienie: Angelika Karwasz, Magdalena Pilarska, Artur Okonek z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gostycynie – opiekunki: Kamila Borowicz, Katarzyna Urbanek

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Konkurs zorganizowały Katarzyna Mrozik, Iwona Skorupa, Jolanta Deja