POMÓŻMY MŁODYM NA KRESACH! ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI KREDKOBRANIE!

„Kredkobranie” to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne szkolnych trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z “Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski. Nasza akcja to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci. Akcja KREDKOBRANIE powstała w oparciu o rzeczywiste potrzeby młodego pokolenia.

Akcja charytatywna w naszej szkole trwa od 15.09.2022r. do 30.09.2022r.

Przyniesione (podpisane imieniem, nazwiskiem oraz klasą darczyńcy) przybory wkładamy do specjalnie przygotowanego pudełka, który znajduje się na parterze.

Lista zbieranych produktów w ramach akcji Kredkobranie:

• Kredki
  • Zeszyty
  • Bloki/papier kolorowy
  • Farby
  • Plastelina
  • Pisaki
  • Długopisy
  • Piórniki
  • Ołówki
  • Kleje
  • Przybory geometryczne, cyrkle