Pobijanie rekordu czytania w jednym momencie

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji. W tym roku podzieliliśmy się działaniami na 3 grupy wiekowe. Klasy I-III miały spotkanie związane z życiem i twórczością H. CH. Andersena. Zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane i rzadko czytane baśnie Andersena. Dobrą praktyką jest czytanie przez wybranego ucznia. Tak było tym razem. Wiersz pt. Jerzy’’ przeczytał uczeń klasy I. Zaskoczył nas świetna techniką czytania naszpikowaną trudnościami utworu.

 

Klasy IV-VI spotkały się na boisku szkolnym przy tronie, na którym zasiadł, Król Maciuś I’’. Jesteśmy szkołą im. Janusza Korczaka i jemu poświęciliśmy pobijanie rekordu. Obok tronu w odpowiednim przebraniu stali Giermkowie a naokoło gromadzili się poddani, czyli uczniowie. Każda klasa miała swojego króla i słuchała fragmentu czytanego przez Maciusia a później czytali sami.

Klasy VII-VIII i Gimnazjum czytali na boisku szkolnym powieści obyczajowe, przygodowe. Szkoła ma dużo terenów zieleni, gdzie każdy znalazł trochę cienia, gdyż było bardzo gorąco.

 

Post Author: admin