+48 512864161
sekretariat@spbyslaw.edu.pl

Pasowanie na czytelnika

Kategoria: 
Data: 
7 grudnia 2022

16.11.2022 r. - dla uczniów klasy I nadszedł kolejny ważny dzień. Bowiem wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim nastąpiło oficjalne pasowanie uczniowie obejrzeli i wysłuchali opowiadania w formie teatrzyku kamishibai pt.: "Dwa Ptaki" - jest to prosta i piękna przypowieść o sile współpracy i współdziałania. Zapoznali się z zasadami postępowania dobrego czytelnika oraz regulaminem wypożyczania książek.

Po pasowaniu nasi nowi czytelnicy otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w rożnych grupach wiekowych. Kampania realizowana jest od 2017 r ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich Wyprawki Czytelniczej chcemy zaprosić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Skład Wyprawki Czytelniczej:

  • „Pierwsze abecadło” - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Książki będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

 

Serdecznie witam wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki. Życzę wszystkim, aby miłość do książek oraz pasja czytania towarzyszyła Wam od tej chwili już na co dzień.

 

Katarzyna Mrozik

 

 

 

GODZINY SZKOLNE

Poniedziałek:
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

KONTAKT

ul. Kwiatowa 9
89-510 BYSŁAW
tel/fax 052-3349909 / kom. +48 512864161
sekretariat@spbyslaw.edu.pladres e-puap: /spbyslaw/SkrytkaESP
adres e-doreczenia: AE:PL-98144-42771-JCJAS-17
envelopephone-handsetchevron-downmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content