NASI SREBNI MEDALIŚCI W WOJEWÓDZTWIE W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

14 grudnia 2023r. w Miejskim Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy  odbyły się  Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Szachowe mistrzostwa uroczyście otworzyła prezes Szkolnego Związku Sportowego–pani Małgorzata Szopińska.

W zawodach uczestniczyło 19 najlepszych szkół z całego województwa, które rywalizowały ze sobą w systemie szwajcarskim, 7 rund z tempem 15 minut na zawodnika.

Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Guss (kapitan drużyny), Maksymilian Jendryczka, Huber Augustyński i Malwina Szymańska.

Po  bardzo zaciętej i pasjonującej grze nasi szachiści zajęli II miejsce w województwie zdobywając srebrne medale.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Hubert Augustyński z 7 wygranymi rundami.

Wyniki drużynowo  ukształtowały się następująco:

• Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Szkoła Podstawowa Turzany

II miejsce  –  Szkoła Podstawowa Bysław

III miejsce – Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego Toruń

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Łubianka

V miejsce   – Szkoła Podstawowa Starogród

VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 60 Bydgoszcz

VII miejsce – Szkoła Podstawowa Katolik Bydgoszcz

VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 63 Bydgoszcz

IX miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 2 Barcin

X miejsce –  Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie

XI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 Toruń

XII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 32 Toruń

XIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 Grudziądz

XIV miejsce – Zespół  Szkół Miejskich Golub – Dobrzyń

XV miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Grudziądz

XVI miejsce – Szkoła Podstawowa Papowo Biskupie

XVII miejsce – Szkoła Podstawowa Laskowice

XVIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 Włocławek

XIX miejsce – Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego   Aleksandrów Kujawski

Zwycięskie drużyny za miejsca I – III otrzymały puchary z rąk prezesa  Kujawsko – Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Najlepsi zawodnicy za miejsca I – III uhonorowani zostali medalami.

Szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi. Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci staną się wzorem i zachętą dla pozostałych uczniów naszej szkoły do zgłębiania tajników gry w szachy.

Wszystkim naszym szachistom gratulujemy i życzymy, aby dalsze rozwijanie pasji owocowało jeszcze wieloma sukcesami sportowymi.

Wszystkim  zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Marzena Kosek

Post Author: biblioteka