“Narodziła się Niepodległa”

W  97  rocznicę  Odzyskania  przez  Polskę  Niepodległości  w  szkole  odbyły  się  apele  związane  z  tym  wydarzeniem.  10  listopada  uczniowie  w  szkole  pojawili  się  w  galowych  strojach  i  z  przypiętymi  na  piersi  biało- czerwonymi  wstążkami  lub  kotylionami.

Apel  klas  IV – VI  odbywał  się  pod  hasłem  „Moja  mała  Ojczyzna”.  Uczniowie  wcześniej  przygotowali  plakaty  prezentujące  walory  Borów  Tucholskich,  gminy  Lubiewo  i  wsi  Bysław  i  na  apelu  prezentowali  swoje  prace.  Ponadto  obejrzeli  prezentację  multimedialną   Beksińskiego   „Animowana  historia  Polski”  i  wysłuchali  pieśni  legionowych  w  wykonaniu  naszego  chóru.

Apel  niepodległościowy  dla  klas  I – III  przygotowali  uczniowie  klas  trzecich  pod  kierunkiem  wychowawczyń.  Inscenizacja  przybliżała  najmłodszym  uczniom   wydarzenia  związane  z  utratą  niepodległości   oraz  podejmowane  działania  by  ją  na  powrót  odzyskać.  Piękna  recytacja  i  śpiew  oraz   odpowiednia   charakteryzacja    wykonawców   bardzo  podobała  się  najmłodszym  widzom.  Z  wielkim  zainteresowaniem   śledzili  występ  „aktorów”  i  na  koniec  nagrodzili  ich  wielkimi  brawami.

Z.  Jaszkowska