„Na ratunek Ziemi” czyli escape room w szkole

24 kwietnia 2023r. uczniowie klas I-III zebrali się na korytarzu w celu odczytania listu, który nadesłała Pani Wiosna. Poprosiła dzieci o pomoc, ponieważ jej magiczny medalion zużył swoją energię, a bez niego nie była w stanie zadbać o porządek na naszej Planecie.
Naładować go mogła tylko moc niektórych kwiatów z ogrodu Pani Wiosny. Zadaniem uczniów było odnalezienie kwiatów odpowiadających symbolom na medalionie. Wszystkie kwiaty oznaczone były czterocyfrowym kodem. W trakcie rozwiązywania zadań dzieci poznawały właściwe kody. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, świetnie współpracowali w swoich zespołach, aby sprostać wyzwaniu. Wszystkie klasy odnalazły właściwe kwiaty, dzięki czemu udało się dzieciom aktywować magiczny medalion i uratować Ziemię. W zamian otrzymały nagrody. Dzień ten obfitował jeszcze w inne atrakcje.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z Komendantem Straży Leśnej Zbigniewem Pękałą, który opowiedział dzieciom o znaczeniu lasu w życiu człowieka. Rozstrzygnięto również akcję zbierania nakrętek. Na podium stanęli Ignacy Glazik z kl.1b (21460szt), Lena Mroz, kl.2b(10652szt.) i Mateusz Cherek kl.3a (5260szt.) Wyróżnienie otrzymał Maks Jendryczka, kl.3a (3380szt.) Dzień upłynął nam na zabawach , podczas których uczniowie pogłębili wiedzę na temat ochrony środowiska.

 

 

Agnieszka Kujawa, Ewa Łepek

 

 

Post Author: biblioteka