MIĘDZYSZKOLNA LIGA SZACHOWA

W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi rozegrany został II Turniej cyklu Enea Operator Miedzyszkolnej Ligi Szachowej. W turnieju udział wzięło aż 123  zawodników i zawodniczek z całego województwa. Po raz pierwszy w turnieju zadebiutowali młodzi szachiści z takich miejscowości jak: Lubiewo, Bysław, Tuchola, Gostycyn, Cekcyn, Śliwice, Śliwiczki i Chojnice.

Turniej otworzył burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski, Nadleśniczy Stefan Konczal z Nadleśnictwa Woziwoda, Piotr Jarosz – kierownik Sekcji Szachowej MLKS Tucholanka oraz organizator Arkadiusz Matczyński.

Wszystkich zawodników w grupie B – tzw. debiutanckiej było aż 99, w tym aż 27 dziewcząt – co należy uznać za ogromny sukces. Dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu.

Z kolei w grupie A pojawili się także zawodnicy z miast ościennych województw, m.in. ze Środy Wielkopolskiej i Pruszcza Gdańskiego.

Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Każdy z uczestników rozegrał 7 rund z wylosowanymi przeciwnikami przez komputer.

Najlepiej w klasyfikacji generalnej wypadli nasi uczniowie: Igor Wilkowski(6 miejsce),Nikodem Sobiechowski(41 miejsce), Natalia Cherek(44 miejsce), Wiktor Augustyński (49 miejsce).

Na każdym turnieju prowadzona jest również oddzielnie klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych. I tutaj nie zawiodły również dziewczęta. W kategorii dziewcząt klas I –III nasze najmłodsze  szachistki zajęły wysokie lokaty w rankingu – Maja Łepek(4 miejsce), Nina Pankau (5 miejsce),  Weronika Deja(6 miejsce), Antonina Gwizdała(7 miejsce). Natomiasy chłopcy w tej kategorii zajęli : Maksymilian Jendryczka (10 miejsce), Hubert Guss (11 miejsce).

W kategorii  dziewcząt  klas IV – VI Natalia Cherek zdobyła III miejsce o jej kolega Igor Wilkowski zajął IV miejsce w kategorii chłopców.

Najlepszych zawodników uhonorowano pucharami i medalami w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Oczywiście, co wpisało się już na stałe w tę ligę, po wręczeniu pucharów i rozdaniu nagród nastąpiło losowanie zaproszeń do koła fortuny. Losowane były gadżety i zaproszenia do bydgoskich placówek m.in. Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Muzeum Mydła i Historii Brudu i Pierogarni Stary Młyn Bydgoszcz.

Tym razem dzięki uprzejmości Evita Hotel SPA w Tleniu losowane było podwójne zaproszenie na dwa noclegi w przepięknym hotelu. Emocji nie brakowało a szczęśliwym zwycięzcą został debiutujący w turnieju uczeń naszej szkoły Nikodem Sobiechowski z kl. IVa.

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę lub upominek oraz dyplom a lokalna cukiernia Zakryś przygotowała dla wszystkich uczestników pyszny słodki poczęstunek.

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Marzena Kosek

 

Post Author: biblioteka