Międzynarodowy dzień postaci z Bajek 2017c

W dniu 9.XI.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy dzień postaci z Bajek.  Święto obchodzimy na cześć urodzin Walta Disney ’a jednego z najpopularniejszych autorów bajek animowanych dla dzieci.

W tym roku uczniowie klas I-III przebrani w piękne bajkowe stroje, obejrzeli przedstawienie pt., Wybór księżniczki’’, przygotowane przez klasę II Gimnazjum pod opieka p. Moniki Gracz.  Klasa V b pod opieka p. L. Walczak przygotowali bajkowe zagadki i konkurs klas. Bajkowe jury zdecydowało, że klasa I b przygotowała najciekawsze stroje i z pomocą wychowawczyni p. I. Pik ciekawą prezentację. Podsumowano także 2 konkursy organizowane przez bibliotekę.

Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania, który odbył się 29.IX.2017r.

Klasy I-III wykonały ilustrację do fragmentów utworów Janusza Korczaka.

Nagrodę otrzymała Alicja Kamińska z klasy I b

Rozstrzygnięto też konkurs na rysunek ulubionego zwierzątka z okazji „Dnia Kundla”

I miejsce – Sandra Boczek

II miejsce-Maciej Dorsz