MATEMATYCZNA BURZA MÓZGÓW

W dniu 17 marca 2022 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

Głównym organizatorem tego konkursu jest stowarzyszenie Kangourou Sans Frontières , natomiast w Polsce Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Konkurs ma charakter testu z zadaniami o różnym stopniu trudności, za które przyznawane są  3, 4 i 5 punktów. W trakcie trwania konkursu nie można używać kalkulatorów.

Nasi szkolni matematycy walczyli o laury w kilku kategoriach:

Żaczek

Maluch

Beniamin

Kadet

Chociaż zadania okazały się często trudne, to nasi uczniowie postarali się o bardzo dobre wyniki. Wśród uczestników mamy aż siedmiu medalistów.

Wyróżnienia otrzymali:

1. Mateusz Parszyk – uczeń klasy 2
  2.  Hanna Muntowska – uczennica klasy 5
  3.  Jan Mazur – uczeń klasy 6
  4.  Zuzanna Sząszor – uczennica klasy 7a
  5.  Igor Wilkowski – uczeń klasy 7b
  6.  Wiktoria Okonek – uczennica klasy 8a
  7.  Zuzanna Puczyńska – uczennica klasy 8a.

Wszystkim startującym w Kangurze składamy gratulacje i życzymy owocnej przyszłości związanej z Królową Nauk jaką jest Matematyka.

Szkolne Patronki Umysłów Ścisłych

Post Author: biblioteka