Liga Zadaniowa

Od wielu już lat nasza szkoła bierze udział w Konkursie Matematycznym „ LIGA ZADANIOWA”, organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przygotowania i zmagania matematyczne trwają przez wiele miesięcy. Zakwalifikowani uczniowie z klas VI i VII biorą udział w trzech etapach rejonowych. Najlepsi zaś zmagają się z perełkami matematycznymi z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów ( ta sama ekipa , co w ubiegłym roku szkolnym).

Czas pandemii, czyli zajęcia on-line, nie był dobrym czasem na realizację trudnych treści matematycznych. Dla zainteresowanych próbka tego, z czym musieli zmierzać się młodzi matematycy, podczas stacjonarnych spotkań    konkursowych:

Liczbę naturalną nazywamy turkusową, jeśli zapisana jest przy pomocy różnych cyfr i iloczyn jej cyfr jest równy 720.

1. a) Podaj trzy przykłady liczb turkusowych, z których każda ma inną liczbę cyfr. b) Wskaż największą i najmniejszą liczbę turkusową.

Efektami naszej tegorocznej pracy są nagrody i wyróżnienia:

– Zuzanna Puczyńska – FINALISTKA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO i II miejsce na szczeblu rejonowym,

– Wiktoria Okonek – III miejsce na szczeblu rejonowym,

– Kinga Rusnak – wyróżnienie,

– Wiktor Łyczywek – wyróżnienie.

Swoim uczniom składam serdeczne gratulacje za wytrwałość i osiągnięte wyniki.