Liga zadaniowa – Konkurs matematyczny w Gostycynie

W tym roku szkolnym ponownie w naszej szkole znaleźli się chętni uczniowie do rozwijania swych zdolności matematycznych. Uczennica klasy pierwszej ( Karolina Urban) i klasy drugiej (Karolina Gackowska) wzięły udział w trzyetapowym konkursie matematycznym Liga Zadaniowa , który odbywał się w  ZS w Gostycynie. Głównym organizatorem konkursu były: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Urząd Miasta Torunia Wydział Edukacji oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Ponad stu dwudziestu uczniów z różnych szkół trzykrotnie zmierzyło się z najróżniejszymi zadaniami matematycznymi, niejednokrotnie bardzo trudnymi. 14 maja odbyło się podsumowanie całorocznej pracy uczniów i ich opiekunów. Laureaci zostali nagrodzeni za swoją wytrwałą pracę nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Nasze dwie Karoliny zdobyły nagrodę za trzecie miejsce w konkursie Liga Zadaniowa dla szkół gimnazjalnych powiatu tucholskiego oraz tytuł laureata trzeciego miejsca w  województwie kujawsko- pomorskim.

Dziewczętom składam serdeczne gratulacje i podziękowania za wytrwałą i rzetelną pracę.

Opiekun Mariola Gabrych