Liga Zadaniowa 2013r.

W dniu 8 czerwca 2013 w ZS w Gostycynie odbyło się podsumowanie konkursu matematycznego „ Liga Zadaniowa”, organizowanego przez UMK w Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Urząd  Miasta Torunia- Wydział Edukacji oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Przez wiele miesięcy nasi uczniowie przygotowywali się do zmagań matematycznych, licząc wiele zadań przygotowanych przez naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia. Stopień trudności wielu z tych zadań był na poziomie klas licealnych.

Nasi uczniowie sumiennie przygotowywali się do zmagań konkursowych, czego efektem są:

II miejsce uzyskał Paweł Nitka – uczeń klasy I b gimnazjum

III miejsce uzyskała Danuta Lewandowska- uczennica klasy I b gimnazjum.

Uczestniczkami tego konkursu były także Natalia Łeppek Oraz Oliwia Muszczak, którym niewiele zabrakło do wyróżnienia.

Nagrodzonym gratuluję i życzę dalszych sukcesów

Opiekun Mariola Gabrych