Konkurs “Znamy swoje prawa” rozstrzygnięty!!!

Jak informowaliśmy w listopadzie, nasza szkoła przyłączyła się do corocznej kampanii na rzecz świadomości praw dziecka.   Kampania ta, wspierana m.in. przez UNICEF oraz Rzecznika Praw Dziecka,

odbywa się corocznie w listopadzie i jest upamiętnieniem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, które miało miejsce 20 listopada 1989 roku. Co więcej, 20 listopada, już po raz czwarty w tym roku, był obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów do udziału w szkolnym konkursie o prawach dziecka “Znamy swoje prawa“, który odbył się 27 listopada.

Uczniowie rozwiązywali indywidualnie test w dwóch kategoriach wiekowych i tematycznych:

kategoria I – klasy 4-5 – zagadnienia: prawa dziecka, UNICEF

kategoria II – klasy 6-7 – prawa dziecka, UNICEF, Rzecznik Praw Dziecka, Janusz Korczak

W konkursie udział wzięło 28 uczniów z klas 4-7.

Zwycięzcami zostali:

NOWAKOWSKA MAJA – 5 B – 1 miejsce,
WALCZAK MARIKA – 5 A – 2 miejsce
MALINOWSKA KINGA – 5 B – 3 miejsce
URBAN DAMIAN – 4 A – 3 miejsce

 

Wyróżnienia otrzymują:

ŁEPEK MIRELLA – klasa 7 B
MUSZCZAK NATALIA – klasa 7 B

 

Zapraszamy za rok!

A dzisiaj zapraszamy do udziału w zbiórce pieniężnej wspierającej działalność UNICEF ( w dniach 1-22 grudnia ). Zebrane fundusze zasilą konto UNICEF w ramach akcji Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę. Więcej informacji na stronie: https://www.unicef.pl/nmaction/akcja/syria/6 oraz u pani Moniki Bień-Skorupskiej.

 

Post Author: admin