Konkurs w Szkole w Bysławiu na językach

9 maja w naszej szkole, odbył się po raz trzynasty Powiatowy Konkurs Językowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu tucholskiego. Do konkursu zgłosiło się 53 uczniów z 8 szkół. Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W bieżącym roku uczniowie zmagali się zarówno z zadaniami językowymi jak i znajomością Irlandii oraz Lichtensteinu.

 

Do grona zwycięzców zakwalifikowali się: w kategorii szkoła podstawowa, j. angielski: WINIARSKI REMIGIUSZ, UMIŃSKI STANISŁAW i BRZÓSZCZYK BARTOSZ (SP nr 3, Tuchola).

W kategorii gimnazjum, j.angielski: POCHWAŁOWSKA BARBARA, WASILIEW IZABELA (nr 2, Tuchola), JANIAK JAKUB (Cekcyn). Język niemiecki: MUZOLF JAKUB (nr 2, Tuchola), NELKE NATALIA, GENSIKOWSKA PATRYCJA (Lubiewo).

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języków obcych w Szkole Podstawowej w Bysławiu: Monika Bień-Skorupska, Anna Grzymska i Piotr Kapka. Organizatorzy gratulują zwycięzcom, dziękują za liczny udział a także wyrażają wdzięczność hojnym sponsorom.

Już dziś zapraszamy za rok na 14 edycję konkursu.

Post Author: admin