KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MARYJNEJ W KOŚCIERZYNIE

Dnia 11 maja 2019r. w parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się XX Jubileuszowy Konkurs Poezji Maryjnej. Celem konkursu jest popularyzacja sanktuariów maryjnych na Kaszubach. Obejmuje on teren Diecezji Palplińskiej, a jego adresatami są dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli. To wyjątkowe wydarzenie gromadzi ponad 1000 uczestników: poetów i recytatorów, którzy sławią Matkę Bożą. Konkursowi towarzyszyła promocja czwartej antologii poezji maryjnej pt.: „Pomorska Pani”, poświęconej  Matce Bożej Piaseckiej.

„Poezja o treści religijnej jest formą modlitwy” – to słowa p. Marii Mach, głównej organizatorki konkursu.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w tym konkursie od 17 lat. W tym roku reprezentowało nas troje uczniów:

Remigiusz Bonk – w kategorii klas I – III, Natalia Cherek – w kategorii klas IV – VI i Patrycja Dębicka – w kategorii klas VII i gimnazjum.

Remigiusz otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta Kościerzyny, a Natalia – wyróżnienie. Garulujemy!!! Wielką niespodzianką była też Nagroda Kustosza Sanktuariów Maryjnych ks. Antoniego Bączkowskiego dla mnie – Małgorzaty Juraszewskiej.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Romanowi Chmarze za to, że od tylu lat nasi uczniowie mogą uczestniczyć w tym konkursie i godnie reprezentować szkołę.

Wcześniej, 5 kwietnia 2019 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Maryjnej. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom za piękne recytacje, Niestety do dalszych eliminacji mogłyśmy wybrać tylko po jednej osobie w poszczególnych grupach wiekowych. Po długich i burzliwych naradach komisja przyznała następujące miejsca:

Kategoria kl. I – III SP

I miejsce – Remigiusz Bonk

II miejsce – Natalia Górnik

III miejsce – Izabela Puczyńska

Kategoria kl. IV – VI SP

I miejsce – Natalia Cherek

II miejsce – Igor Wilkowski

III miejsce – Kacper Dorsz

Kategoria kl. VII – VIII SP i gimnazjum

I miejsce – Patrycja Dębicka

II miejsce – Natalia Muszczak

III miejsce – Wiktoria Dudzik

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy!!! To była piękna uczta duchowa. Zachęcamy do udziału w przyszłym roku!