KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KAPLICZKĘ MATKI BOŻEJ

Już od najdawniejszych czasów ludzie budowali kapliczki, w których znajdowały się figurki lub obrazy przedstawiające Madonnę. Każdego dnia, miesiąca maja przychodzili z całymi rodzinami pod kapliczkę, gdzie śpiewali pieśni maryjne, odmawiali Litanię Loretańską oraz różaniec. Chcieli w ten sposób chwalić Maryję i dziękować jej, że chciała być naszą Matką, Królową, Pocieszycielką…

Podczas Nabożeństwa Majowego dla dzieci nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu na Najpiękniejszą Kapliczkę Matki Bożej i wręczone zostały nagrody wszystkim uczestnikom konkursu.

Dzieci udowodniły, że zrobienie własnej kapliczki wcale nie jest trudne. Na majowy konkurs wpłynęło 29 prac.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie, nie tylko dzieciom, ale również rodzicom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Katechetki