Klasa z drewna

31 października 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie “Klasy z drewna”.

Nasza szkoła napisała projekt dofinansowany przez Lasy Państwowe pt. „Eko zakątek zaprasza od nasionka do drewna”.

“Klasa z drewna” to nic innego jak zagospodarowanie terenu przyszkolnego, terenu przy stadionie i miasteczka „ruchu drogowego”, poprzez wybudowanie drewnianej wiaty edukacyjnej i stworzenie ścieżki dydaktycznej z ławkami, tablicami edukacyjnymi, tablicami do gier terenowych. Wszystko to umożliwi przeprowadzenie lekcji na świeżym powietrzu.

W deszczowy wtorek zaproszeni goście, dyrekcja oraz reprezentująca szkołę klasa II zebrali się pod wybudowaną już wiatą. Po krótkich przemowach przedstawiających działanie klasy, wszyscy otrzymali sadzonki drzewek przywiezionych przez Nadleśnictwo Zamrzenica.

Następnie odbył się poczęstunek przygotowany przez uczniów oraz gospodynie z KGW “Borowiacka kraina” w Bysławiu. Zaproszeni goście m.in. Pani Wójt Gminy Lubiewo – Joanna Jastak, Przewodnicząca Rady Gminy w Lubiewie – Zofia Reszka, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Zamrzenica- Marek Gackowski, Dyrektor Przedszkola Samorządowego Gminy Lubiewo “Borowiacka Tęcza” –  Dorota Has-Goliszek, Prezes Koła Łowieckiego 103 “SZARAK” – Wiesław Nowacki, Stowarzyszenie Morsy z Borów Tucholskich – Tomasz Goliszek mogli skosztować tradycyjnego borowiackiego szandara oraz pieczone jabłka z kruszonką.

Z zaplecza “Klasy z drewna” będzie mogła korzystać nie tylko nasza szkoła, ale również przedszkola, stowarzyszenia itd. Jest ona przeznaczona dla wszystkich: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów.

Wiosną pojawi się oferta zajęć przeprowadzanych w “Eko zakątku”.

Będziemy prowadzić zajęcia przyrodnicze, ekologiczne, spotkania ze specjalistami oraz wiele innych.

Już dzisiaj zapraszamy do naszej “Klasy z drewna”.

http://tokis.pl/archiwa/120194

 

Post Author: admin