Kartka dla Polski

Pod takim hasłem nasza szkoła uczciła 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W obchody święta włączyła się cała szkoła. Każda klasa przygotowała „Kartkę dla Polski” z życzeniami dla naszego kraju, natomiast uczniowie klas ósmych wykonali prezentacje na temat Narodowego Święta Niepodległości. Dzięki temu wszyscy uczniowie mogli się dowiedzieć, skąd wzięło się to święto i dlaczego jest ono dla nas – Polaków takie ważne.

10 listopada odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, przystrojeni w biało-czerwone kokardy narodowe, wysłuchali okolicznościowego przemówienia (tekst znajduje się poniżej) oraz o godzinie 11.11 odśpiewali hymn państwowy. Rangę uroczystości podkreślał obecny sztandar szkoły.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Organizator – P. Kapka

Post Author: biblioteka