KANGUR MATEMATYCZNY

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny  wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo Kangourou Sans Frontières, skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

W Polsce konkursowi patronują Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne

W naszej szkole, tak jak co roku od wielu lat, jest organizowana szkolna edycja konkursu. Corocznie w naszych szkolnych szeregach znajdują się tacy uczniowie, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie. Tegoroczna edycja przyniosła nam dwa wyróżnienia:

1. Igor Wilkowski – klasa VI B w kategorii Beniamin
  2. Wiktor Łyczywek – klasa VII B w kategorii Kadet