+48 512864161
sekretariat@spbyslaw.edu.pl

KANGUR MATEMATYCZNY

Kategoria: 
Data: 
28 czerwca 2021

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny  wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

W Polsce konkursowi patronują Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne

W naszej szkole, tak jak co roku od wielu lat, jest organizowana szkolna edycja konkursu. Corocznie w naszych szkolnych szeregach znajdują się tacy uczniowie, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie. Tegoroczna edycja przyniosła nam dwa wyróżnienia:

  1. Igor Wilkowski – klasa VI B w kategorii Beniamin
  2. Wiktor Łyczywek – klasa VII B w kategorii Kadet

GRATULACJE!!!!!!

GODZINY SZKOLNE

Poniedziałek:
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

KONTAKT

ul. Kwiatowa 9
89-510 BYSŁAW
tel/fax 052-3349909 / kom. +48 512864161
sekretariat@spbyslaw.edu.pladres e-puap: /spbyslaw/SkrytkaESP
adres e-doreczenia: AE:PL-98144-42771-JCJAS-17
envelopephone-handsetchevron-downmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content