Intrygujący świat nauki

Lektura książki “Mania, dziewczynka inna niż wszystkie” przeniosła uczniów klasy 3a w świat nauki. Dzięki tej pozycji mogliśmy poznać życie i działalność naukową Marii Skłodowskiej- Curie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o naszej noblistce.
W ramach zajęć próbowaliśmy wymyśleć i opisując sposób działania czegoś co mogłoby przyczynić się do poprawy naszego życia. Pomysły były zaskakujące. Każdy z uczniów zaprezentował również przygotowany przez siebie eksperyment. Chcieliśmy chociaż trochę poczuć się jak ona czy inni naukowcy oraz wynalazcy.
Wiele radości sprawiła nap próba wcielenia się w rolę naukowca. Dziewczynki próbowały przebrać się z Marie Skłodowską Curie, a chłopcy w dowolnego naukowca.
Następnie udaliśmy się do szkolnej klasopracowni chemicznej. To co tam zobaczyliśmy i doświadczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci. Sprzęty, naczynia laboratoryjne, profesjonalizm uczniów no i oczywiści niesamowite eksperymenty wprowadziły nas w magiczny świat chemii. Był to niesamowity festiwal nauki. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Gabrieli Gajewskiej uczniom klasy 7 oraz uczniowi klasy 8b Tymonowi G. za przygotowanie tak  niesamowitych zajęć oraz dostarczenie nam wyjątkowych przeżyć.

Post Author: admin